Makale:

 

Adıyaman huzurun ve barışın olduğu kent, insanlarının sıcak ve dost canlısı olduğu bir yerleşim merkezi. Sürekli iyi niyetli olan bu kentin insanları, her nedense hak ettikleri hakkı ne devletten nede hükümetten tam anlamıyla alamadı. Son yıllarda bazı farklılıklar olsa da bu Adıyaman için maalesef yeterli olamadı.

Ak partinin kurulmasıyla yaşanan tüm olaylara ve seçimlere Ak Parti adına bu memleket destek oldu, yapılan tüm seçimlerde Adıyaman Ak Partiye büyük destekler verdi, bazen ise  %100 destek verdi. Şu an Adıyaman’ın 5 milletvekili var ve hepside Ak Partide yani biri CHP’den seçilmiş ve gelmiş olsa dahi Ak Parti Adıyaman’da bir dönem hariç 5 vekilin hepsini almış oldu. 

Ak Partiye böylesi önemli destekler veren bu memleket ve bu insanları elbette Başbakan Davutoğlu’ndan bazı istekleri var.

Şehir Yönetimi Tamam…

Adıyaman uzun yıllar valilerle ilgili çok ciddi sorunlar yaşadı, çünkü mahkeme kararlarıyla vali git gelleri yaşandı yıllarca bu kentte. Kaldı ki gelen vali gitmenin, giden vali gelmenin hesabını yaptı sürekli, hal böyle olunca memleketin yılları heba oldu, başlayacak projeler başlamadı, başlamış olanlarda bitirilemedi.

Şimdi Allah’a şükür kalıcı çalışkan, dürüst ve merhametli bir valiye kavuştuk, Vali Mahmut Demirtaş Adıyaman için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor. Bir diğer mesele ise Adıyaman Belediyesi idi, vekiller ve yerel yönetim sürekli problemler yaşıyor atanmış ve seçilmişler bir araya gelmekte zorlanıyordu. Bunun çözümü ise geçenlerde yaşadığımız yerel seçimle Belediye Başkanı olan Hüsrev Kutlu ile çözüldü. Şimdi seçilmiş ve atanmışlarımız koordineli bir şekilde çalışıyor ve birbirleriyle iyi geçinip ortaya bir şeyler çıkarmaya çalışıyorlar. Bu durum memleketin insanlarına ve memleketin manzaralarına da yansımaya başladı, şimdi un ve helva var ama şeker ve ustanın da olması gerek ki helva yapılsın işte burada Başbakan Davutoğlu’ndan ne istiyoruz onu anlatmaya çalışıyorum.

Başbakan Davutoğlu’ndan Beklenenler..!

Adıyaman tarihinde bakan çıkarmamış birkaç ilden sadece birisi, 1954’den bu yana il olan Adıyaman’ın artık bir bakanın olmasını istiyoruz, geçen dönem Ak Parti Grupbaşkanvekili Ahmet Aydın’ın olacağına o kadar çok inanmıştık ki ama olmadı inşallah bu dönem olur.

Adıyaman Atatürk Barajından dolayı tarihi bir ilçesini ve onlarca köy ile beraber 500 bin dönüm arazisini sular altında bıraktı, insanlarımız atalarını, mezarlarını ve evlerini bırak gitti bu baraj için, ancak sulanacak dedikleri arazilerimizin hiçbiri sulanmadı. Adıyaman’da 120 bin hektar sulanabilir arazimizin olmasına rağmen sadece %13 gibi bir bölümü sulanmakta, bu insanlarımız çeyrek asırdan fazladır topraklarının su ile buluşmasını bekliyor.

Yıllardır yanı başımızda olan ve son birkaç yıldır ortaya çıkardığımız sahabe projemizin artık bitirilmesi gerekmiyor mu?

Türkiye de Osmanlı arşivleri ve tarihçilerin araştırmaları sonucu, resmileştirilen 2 sahabe var Türkiye de biri İstanbul da Eyüp Sultan diğeri ise Adıyaman’da bulunan Hz. Safvan bin Muattal’dır burada inanç turizm için bu projenin mutlaka bitirilmesi gerekmektedir.

Adıyaman’da utanç durumunda olan bir öğretmen evi eğitim gönüllerine şart, çünkü ilçelerde bile böylesi kötü durumda öğretmen evleri artık yok.

Adıyaman’da yolların durumu ortada, hele çevre illerle bağlantılarımızı sağlayan yollar içler acısı durumda, birçok çevre illerimiz kendi sınırlarına kadar duble yol yapmalarına rağmen, Adıyaman bunlardan halen yoksun, o nedenle Adıyaman’a ödeneklerle ilgili ciddi yatırımlar ve ödenekler şart.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na..!

1-Adıyaman’da işsizlik sorunu mutlaka el atılması gereken ivedi bir konu, en azından ülke seviyelerine indirilmeli.

2-Tarihinde Bakan çıkarmamış Adıyaman’ın mutlaka bir bakana kavuşması şart.

3-Çeyrek asırdan fazladır suyu bekleyen insanlarımızın arazileri artık suyla buluşmalı.

4-Projeleri başlayan baraj ve göletlerin bitirilmesi ivedi bir şekilde sağlanmalı Gömükan Barajı için gerekli ödenek ve proje başlatılmalı.

5-Sahabe Projesi acil bir şekilde de bitirilmeli gerekli bütçe verilmeli.

6-Adıyaman’ın çevre iller ile bağlantı yolları bitirilmeli, öğretmen evi bir tesis şeklinde yapılmalı.

7-Hepimizin hasret kaldığı tren yolunun Adıyaman’a da gelmesini bekliyoruz, çevre iller hızlı trenle seyahat ederken bizler halen kara trene hasretiz, komşu illerimize otoban gelirken bizler duble yoları hasretle bekliyoruz Başbakanım..!

Ak Partiye canıyla malıyla kurulduğundan bu yana destek veren Adıyamanlıların bu ihtiyaçlarını Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun anlayacağı ve gereğinin yapacağı ümidiyle…

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
FACEBOOK YORUMLAR BURDA GÖZÜKECEK