HALAYLAR EŞLİĞİNDE ASKERE GİDİYORLAR - Gap Olay Gazetesi
Kültür-Sanat:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Barış süreci ve askerliğin 12 aya düşürülmesinin ardından vatani görevini yapmaya hazırlanan gençler, kınalar yakılarak halaylar eşliğinde asker ocağına gönderiliyor. Adıyaman’da da, vatani görevini yapmaya gidecek üç kişi için eğlence düzenlendi.
 
Aileler ve mahalle sakinleri askere gidecekler için kına gecesi düzenledi. Askere gidecek olan Murat Balkon ve amcaoğlu Ömer Balkon ile arkadaşları Mesut Tümay için orkestra tutularak mahalle içerisinde eğlence düzenlendi. Halaylar çekilip oyunlar oynandı.
 
Adıyaman’da daha önce askerler davul zurna eşliğinde otogardan uğurlanırken, ilk kez farklı bir etkinlik gerçekleştirildi. Bu arada, yaşanan barış süreci ve askerliğin 12 aya düşürülmesi nedeniyle aileler ve askerler gönül rahatlığı içerisindeler.
 
Oldukça heyecanlı olduğunu söyleyen asker Murat Balkon, “Vatani hizmetimi bir an önce seve seve yapıp gelmek istiyorum” diye konuştu.
 
Daha sonra konuşan asker Ömer Balkon ise, “Askere gideceğiz, bu barış olayları da zaten iyiye gidiyor. Yani şehit haberleri almıyoruz. 12 aya düşmesi de bizim katkımıza zaten. Üç ay içinde neler olur neler biter. 12 ay gidip vatani görevimizi yapıp tekrar döneceğiz geri inşallah” dedi.
 
Asker Mesut Tümay da, “Çok güzel bir duygu askere gitmek. Şehit haberleri de dediğiniz gibi gelmiyor artık. Güzel bir duygu. 12 ay olması bizim katkımıza oldu dedikleri gibi 3 ay düştü yani” şeklinde konuştu.
 
Asker babası Hicri Tümay ise, “Vatani görevini yapmak her babayiğide şarttır. Dört tarafımız eşkıya da dolsa yine seve seve gideceğiz. Ucunda ölüm de olsa kalım da olsa ne pahasına olursa olsun hiçbir eşkıyaya boyun eğmeyiz. Dimdik ayaktayız ve Türkiye sancakları dimdik ayaktadır ve hiçbir zaman yere düşmeyecektir” dedi.
 
Asker amcası Emin Balkon da, “Benim evimin tek oğlu. Üç kızım bir oğlum vardır. Seve seve askere gönderiyorum. Vatanımızı, bizleri ve namusumuzu bekleyecekler. Bu sürecin de gelmesi, 12 aya düşmesi güzel bir duygudur. Bizler 15 ay yaptık, çocuğum şimdi gidip 12 ay yapacak. Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. 12 aya düşürmesi ve bu barışın yapılması, terörün olmaması iyi bir duygu” ifadelerinde bulundu.
 
İHA

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×