Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, Hicretin, özgürlüğe yürüyüş olduğunu söyledi.
 
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Hicri Yılbaşı nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Hicri takvimin başlangıcı peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.s.)'in Mekke'den Medine'ye hicretiyle başlar. İslam tarihine başlangıç olarak da kabul edilen bu tarih, aynı zamanda özgürlüğe yürüyüşün de bir adıdır. Muharrem ve ondan sonra gelen Recep, Zilkade ve Zilhicceye aylarının da haram aylar olarak kabul edilmesi, her türlü savaştan ve şiddetten uzak durulması, barışa olan katkıyı göstermesi açısından da dikkate değerdir.
 
Bu ayda Alevi kardeşlerimiz de Sünni kardeşlerimiz de belli günlerde oruç tutuyorlar. Çünkü Ramazan orucundan sonra en faziletli oruç olarak Muharrem orucunun olduğu bizzat peygamberimiz tarafından dile getirilmiştir.
 
Emevilerin ikinci hükümdarı Yezid zamanında Muharrem ayının onuncu cuma gününde vuku bulan Hazreti Hüseyin’in şehadeti de bu günün Alevi kardeşlerimizce yas günü olarak kutlanmasına, o acı olayı bir kez daha yaşamamıza neden olmaktadır. Bu ayda birçok önemli olay daha vuku bulmuştur.
 
Kuşkusuz o günden bu yana tartışılan bu olayda her zaman zalimler lanetlenmiş, mazlumlar dualarla anılmıştır. Hiçbir zaman zalimlerin yaptığı yanına kar kalmayacak ve hiçbir zaman Hüseyin aşkını yüreğimizden söküp alamayacaklar. Bu duygularla Hicri yılbaşını, Muharrem ayını kutlar, bu günlerde oruçlu olan tüm kardeşlerimin de oruçlarının kabul olmasını dilerim.”
 
İHA

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×