SEÇİM YARIŞI KAHTA'DA BAŞLADI - Gap Olay Gazetesi
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

SEÇİM YARIŞI KAHTA’DA BAŞLADI

  Adıyaman’ın en büyük ilçesi Kahta’da yerel seçim heyecanı şimdiden başladı. Aylar önce eski belediye başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın Saadet partisi rozeti takarak belediye başkanlığı adaylığını açıklamasıyla belediye başkanlığı seçımı için Türkiye’de ilk start Kâhta’da verilmiş oldu.

  AK Parti adayı olarak seçilen halen görevde bulunan belediye başkanı Abdurrahman Toprak’ın yıprandığını, bir daha seçilme şansının zayıf olduğunu veya ondan daha iyi bu işi yapabileceğini düşünen eski belediye başkanlarından Yasin Erdem, yerel seçimlerin iddialı ismi Ömer Yılancı ve Kahta siyasetinin popüler isimlerinden Akıncılar Belediye başkanı İsmet Çetinkaya’nın da AK partiden Kahta Belediye başkan adayı olmaları için  siyasi kulisler yoğunlaştı.

  Adıyaman siyasetinin en yoğunluklu yaşandığı yer olan Kahta’da eski TBMM başkan vekili AK Parti Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın’da Kâhta doğumlu olması münasebetiyle seçimin odağında bulunuyor.

  Mevcut belediye başkanı Abdurrahman Toprak’ta AK Partiden tekrar aday olması halinde seçilebileceğini düşünüyor, bu dönem en güvendiği isimse çiçeği burnundaki yeğeni AK Parti Adıyaman milletvekili M.Fatih Toprak.

  Seçim yarışının seçim tarıhının açıklamasıyla zirveye tırmanacağı Kahta’da, en şanslı isimse erken start veren eski belediye başkanı İ.Yusuf Turanlı.

Yusuf Turanlı şimdiden girip çıkmadığı iş yeri görüşmediği aile kalmadı.

 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×