Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

TBMM Başkanvekili Aydın: "Bu Ülkeyi Amerika Değil Halk Yönetecek"

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, memleketi Kahta’da düzenlenen istişare toplantısında referandum sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkanvekili Aydın, Kahta İlçe Teşkilat binasında düzenlenen Ocak ayı istişare toplantısına katıldı. Toplantıya Aydın ile birlikte Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara , AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Kahta Belediye Başkanvekili Enver Dinçer, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Kahta İlçe Başkanı  Engin Akel yaptı.

Akel,  şuana kadar yapılan tüm seçimlerde  halkın verdiği destek ile  alınları açık olarak çıktıklarını, bu referandum’da  hedeflenenden yüksek bir  destek ile  Kahta’nın yine kendisine yakışacağını yapacağını söyledi.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez’in kısa konuşmasından sonra AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara konuştu. Boynukara, dünya üzerinde  gelişen olayları çok iyi  analiz ettiklerini,  bu yıl içerisinde  Avrupa’yı çok kötü günlerin  beklediğini, kurmuş oldukları  tuzaklara kendilerinin düşeceğini ifade etti.
Toplantıda konuşan TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise gelişen, büyüyen ve dünya’da söz sahibi olan bir Türkiye’nin bazılarını endişeye sevk ederek korkuttuğunu, bunu önlemek için sürekli oyuncuları değişen aynı tiyatronun sürekli sahnelendiğini, ülkemizle uğraşmanın sebepleri arasında geçmişte bir gün sonrasının hesabını yapamayan bir ülkenin şimdi 2023, 2053 ve 2073 vizyonlarının olmasının olduğunu ifade etti. 
Aydın,  “Artık bu halkı ne Amerika nede Avrupa veya başka bir ülkenin yönetmeyeceğini, bu ülkede gerçek söz sahibi olan halkın yönetimde yer alacağını ifade eden Aydın ‘’ Bundan sonra, söz de karar da milletindir. Artık milletin istediği olacak, onların hazmedemediği, kabul edemediği budur. Dıştan müdahale ile bizi dize getirmeye çalışıyorlar, puanlar kırarak ekonomimizi kötü göstermeye çalışıyorlar. Fakat bu ülkede he rgün dev projeler hayata geçiriliyor. Biz bu halkın desteğini aldığımız sürece kim nerede gelirse geldin hepsine gereken cevabı veririz.’’ Dedi. 
Referandumda halkın vereceği kararın başları üzerinde olduğunu, referandum’da ‘hayır’ diyeceklerini açıklayan bir çoğunun neden ‘hayır’ dediklerini bilmediklerini, tek amaçlarının muhalefet yapmak olduğunu kaydeden Aydın, "Bazları bunun bir rejim değişikliği olduğunu söylüyorlar, Başkanımızda bununla ilgili verdiği cevapları biliyorsunuz. Bu ülkenin rejim sorunu cumhuriyetin ilanıyla son buldu. Bizim yapmak istediğim cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak.Rejim tartışmaları tamamen soyut ve yersiz tartışmalardır. Bu referandumda yapmak istediğimiz bir makas değişikliğidir. Şuana kadar pek çok seçim ve referandum yaptık fakat hiç biri bunun kadar öneme sahip değildi. Türkiye’nin yoluna daha güçlü bir şekilde devam etmesi için bu referandum sonucu ile bir makas değişikliğine ihtiyacı vardır" şeklinde konuştu.


Kaynak : PHA


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×