Eset 7'nci sürümünü kullanıma sundu - Gap Olay Gazetesi
Teknoloji:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam


Versiyon 7 ürünleri, bilgisayar sistemlerini hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri ve casus yazılımlar gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı en yeni teknolojiyle ve geliştirilmiş algılama metotlarıyla mücadele ediyor.

Siber suçlular, son dönemde algılanmaktan kaçınacak biçimde tasarlanmış, yoğun şekilde şifrelenmiş kötü amaçlı yazılımlara odaklanmış durumda. Bulaşma ve zarar verme olasılığını daha da artırmak için, kötü amaçlı yazılımlar genel olarak web tarayıcılar, PDF okuyucular, e-postalar ya da Office bileşenleri gibi uygulamalar suistimal edilerek dağıtılıyor. Bu konuya odaklanan ESET, yeni sürüm ürünlerinde temel algılama teknolojisinin kapsamını genişletti.

DERİNLİKLİ ALGILAMA TEKNOLOJİLERİ

V7 ürünlerindeki en yeni özelliklerden Exploit Blocker (Suistimal Önleyici), savunmasız uygulamaların suistimal edilmesi sürecini hedef alıyor ve sıfırıncı gün tehditleri olarak da bilinen yeni ve keşfedilmemiş kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlıyor. Advanced Memory Scanner (Gelişmiş Bellek Tarayıcı), diğer teknolojilerin saptayamadığı ve tarayıcı gizlenme tekniklerini kullanarak algılanmaktan kaçınan kötü amaçlı yazılımlardan korunmaya yardımcı oluyor. Vulnerability Shield (Güvenlik Açığı Kalkanı) ise ağ protokollerindeki açıklar ve güvenlik zayıflıklarından faydalanmaya çalışan saldırıları engelliyor.

googletag.display('div-gpt-ad-1353591549165-0');

İNATÇI VİRÜSLER İÇİN ÖZEL TEMİZLEYİCİ

Sadece algılama değil, kötü amaçlı yazılım temizleme konusuna da özen gösteren ESET Ar-Ge ekipleri, Temizleyici Modülü'nü geliştirerek Versiyon 7 ürünlerine, özellikle rootkitler ve en inatçı kötü amaçlı yazılımların silinmesine yardımcı olmak için özel temizleyici ekledi. Hackerlerin önemli hedef alanlarından olan sosyal medya dünyasını da mercek altına alan ESET, Versiyon 7 ürünlerinde ESET Sosyal Medya Tarayıcısı'na Facebook'dan sonra Twitter'ı da dahil etti.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×